Palisander med svart- och vit laminat, metalldetaljer. Fronten med längsgående stag, hyllplan vars rygg är klädd i vitt plastlaminat samt fotstöd med metallprofiler. Baksidan med vinställ, hyllfack, 3 lådor, skåpdel med skjutdörrar, utdragbar arbetsskiva klädd med svart plastlaminat liksom diskens ovansida. Längd 180 cm, bredd 50 cm, höjd 107,5 cm. Fyra barstolar med stoppade svarta sitsar i konstläder. Barstolarna stämpelmärkta undertill AB COCKTAIL MÖBLER. Nyckel finns.
Slitage, smärre skador, en barstol med skadad sits. (5)