"Vûe de Lausanne"; "Vûe du Village et du Lac de Brientz"; "La Vallé Oberhasli" (3)
3 handkolorerade etsningar (en etsning utförd av Balthasar Anton Dunker efter Aberli). Ca 24 x 37,5 cm. Gamla mahognyfanerade ramar (Karl Johan).
Ej examinerade ur ramar. Missfärgade, smärre fläckar, mindre defekter. En ram saknar glas.