52
74669

LJUSSTAKAR, ett par. Empirestil, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Förgylld brons och grönt glas. Kolonnskaft på rund fotplatta. Urnformade godronnerade ljushållare. Dekor av palmblad. Höjd 29,5 cm.

Obet buckla.