1552
99979

CAPE, tidigt 1900-tal.

Utropspris
1 500 SEK
136 EUR
145 USD
Klubbat pris
900 SEK
CAPE, tidigt 1900-tal.

Svart ull med bandbroderier. Etikett: "L.Montgomery, 1175 Västerlånggatan, Stockholm". Längd 115 cm.

Obetydligt slitage.

MÄTNING AV STORLEKAR.

Byst: Plagget har legat platt och är mätt från armhåla till armhåla.

Ärm: Plagget är mätt från den sydda kanten vid axeln och ner till handen.

Rygg: Plagget är mätt från nacken och rakt nedåt.

Midja på kjol och byxa: Plagget har legat platt och mätt från sida till sida.

Byxlängd: Plagget är mätt från kanten (byxans midja) och rakt nedåt.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

614. Olle Hjortzberg, Blomsterstilleben.
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
Aktuellt bud:
190 000 SEK