silver. Skandinavien 1700-tal. Rokoko. Invändigt förgylld. Rektangulär profilerad. Heltäckande graverad dekor av putti under träd samt snäckformationer - frånsidan med musicerande kvinnofigur och djur. Längd
7x5,5, höjd 1,5 cm.