26
69989

MATTA.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
142 - 190 EUR
163 - 217 USD
Klubbat pris
1 200 SEK
MATTA.

Semiantik Västpersisk. Terrakottafärgad botten med polykroma stiliserade blommor och medaljonger. Brun huvudbård med blomranka. 143,5x90 cm.

Ställvis något slitage, fläckar, smärre malskador. Skadade kortsidor.

Partly slightly worn, stains, minor mothdamages. Damaged ends.