"La belle Tunisienne"
Signerad Otte S. Troligen utförd på 1920-talet. Pannå 52,5 x 37 cm.
Tidigare i Georg och Hanna Paulis samling.
Auktion Pauli 1942.
Olof Sagers samling, Malmö.
Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm.
Sundbybergs Allmänna Konstförening, "Utställningen Konst ur Sundbybergshem", 20-27 maj 1951, nr 23.
Svensk-Franska Konstgalleriets Konstauktioner no 92, kat nr 93.