Mässing och svartmelered marmor, en ljuspunkt, skärmen invändigt vitlackerad, märkt med modellnummer 0124 och stämplad MADE IN AUSTRIA, Wien 1928, mått 29,3 x 14,5 cm. höjd 29,3 cm.
Lätt slitage, funktion kan ej garanteras.