"Light men, children and dogs", 2006
Signerad Martin Nordström och daterad 2006 och numrerad 2/4 a tergo. C-print monterad på MDF 80 x 90 cm.
Liljevalchs Konsthall, Vårsalongen, "Workout", 20 januari – 12 mars 2006.