224
1409261

Villeroy & Boch, servis, 15 delar "Blaue Olga" Dresden, jugend, tidigt 1900-tal.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
182 - 228 USD
Klubbat pris
4 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Bestående av 6 koppar med fat, 1 äggkopp, 1 ovalt fat, 1 sockerslål med lock, 1 assiett, 1 tekanna med lock och 3 djupa tallrikar. Stämplade.

Några med delar med smärre missfärgningar och slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Collection