53
1246875

Michael Young

(USA, Född 1952)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Michael Young
(USA, Född 1952)

"Flux"

Signerad Michael Young och daterad 1987 a tergo. Sand, akryl och jord på duk uppfäst på pannå 51 x 51 cm.

Proveniens

Lorence Monk Gallery, New York.
Anders Tornberg Gallery, Lund.

Modern Museum of Art, New York, "Projects: Michael Young", 23 juli - 7 september.