"Flux"
Signerad Michael Young och daterad 1987 a tergo. Sand, akryl och jord på duk uppfäst på pannå 51 x 51 cm.
Lorence Monk Gallery, New York.
Anders Tornberg Gallery, Lund.
Modern Museum of Art, New York, "Projects: Michael Young", 23 juli - 7 september.