52
1182861

FAT, champlevéemalj och agat, 1900-talets förra hälft.

Utropspris
600 - 800 SEK
53 - 71 EUR
55 - 74 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Spetsoval, profilerad form, på fyra fötter, rikt dekorerat brätte med champlevéemalj i vitt, turkost, blått, rött och orange. Botten av agat. Oädel metall. Längd 22 cm, bredd 15 cm, höjd 3 cm.

Slitage.