18
1209300

Saltkar, ett par, silver, otydliga stämplar. Nordeuropa 1800-tal. Empire.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris
1 700 SEK

Delvis förgyllda. Ställningen med dekor i filigran. Saltskålen med initialer. Höjd 7,5 cm, vikt 155 gram. Ett par saltskedar i silver medföljer.

Bristningar, slitage, fläckar.

Proveniens

Jan Eric Löwenadler Collection.