99
1106652

DOPFAT, sannolikt Danmark, 1700-tal, barock.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
268 - 357 EUR
284 - 379 USD
Klubbat pris
3 900 SEK

Försilvrad mässing. Graverad tulpaner omgivande kartusch med text: Glöm ej den dag då du blev döpt och ej din Gud som dig har köpt (modern översättning). Med stämplar. Diam 35, höjd 4,5 cm.

Sliten försilvring.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?