Dekor i underglasyrblått. Bestående av 75 tallrikar (diameter 24 cm), 34 sopptallrikar (diameter 24,5 cm), 24 dessertallrikar (diameter 19,5 cm), tre gallerkorgar med fat, smörterrin med lock och fat, två såssnipor med fat, en terrin med lock och fat (längd 32 cm), 10 serveringsfat (7 ovala samt 3 runda). Två små runda bärtallrikar (diameter 15 cm)
Skador, lagningar.