49
1070147

KARMSTOL, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XV.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
268 - 357 EUR
284 - 379 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Sitthöjd 40, total höjd 87 cm.

Lagningar. Maskstungen.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?