47
1070129

KARMSTOLAR, två snarlika, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XV.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
879 - 1 050 EUR
933 - 1 120 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Sitthöjd 40, total höjd 89 cm.

Lagningar.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

377. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Ängarna", flossa, ca 383 x 280 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
230 000

ditt bud
Aktuellt bud:
230 000 SEK