Place de la Concorde, Paris
Signerad F.Gall, Paris. Olja på pannå 26 x 37,5 cm.
Bruun Rasmussen, Moderne kunst og design, København, 29 November 2011, kat nr 508; Bukowski Auktioner AB, Stockholm, "Vårens Moderna", 25-27 april 2012, kat nr 247; Rolf Schmitz Collection.