Fanerat med valnöt. Två hyllplan bakom dörrpar. Nedtill fyra lådor. Snidad dekor. Längd 194, bredd 49, höjd 226 cm. Nyckel finns.
Lagningar. Fanerlagningar. Senare beslag.
Rolf Schmitz Collection.