191
1069711

LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Stående elefanter med ljus/rökelshållare på ryggen. Höjd 10 cm, längd 11,5 cm.

Slitage, smärre färgbortfall.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.

See similar at The Metropolitan Museum, NYC, accession nr 1971.180.119

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?