178
1069816

TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Rund, målad dekor i famille rosefärger avblommande trådgård. Diameter 23,2 cm. Längd med hänklar 28 cm.

Slitage, lock med omfattande skador.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.