150
1069770

SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
875 - 1 310 EUR
922 - 1 380 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Brinial med dekor i gult, grönt, vitt och aubergine. Diameter 18 cm.

Krackelyr.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis in 2009, Sale 554, Lot 1366.