14
1070240

BORD, svensk rokokostil, 1900-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
268 - 357 EUR
284 - 379 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Grönmålat. Med en fällbar klaff. Konturerad sarg, svängda ben. Längd 95,5, bredd utan klaff 51, bredd inkl klaff 95,5 cm, höjd 74,5 cm.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?