Skuren och bemålad dekor av palatsscen med dignitär som underhålls av dansare, nederdelen med fält av "hundra antikviteter". Baksidan med fåglar bland blommor och träd. Höjd 125 cm, längd ca 220 cm.
Skador, lagningar.
The Paul R. Wedendal Collection. Purchased from Viktoria Lindström, Stockholm.