Alberto Giacometti, "Annette de Face"
Etsning. Ur Derriere le Miroir, ”10 ans”, 1956. Tryckt av Aldo Crommelynck, Paris, utgiven av editeur Maeght. Ej signerad. Plåtstorlek 20,5 x 6 cm.
Ej examined ur ram.
Herbert Lust, "The complete graphics" 1970, nr 62.