Carl Oscar Borg, "Navajomoder"
Signerad Carl Oscar Borg. Etsning, 1929. P. 17,5 x 12,5 cm.
Vågigt papper. Ej examinerad ur ram.
Gummesons konsthall, Stockholm, "Carl Oscar Borg - utställning", maj 1939, kat. nr 51.
Albin Widén, "Carl Oscar Borg - ett konstnärsöde", 1953, avbildad helsida pl. 6.