Polykromt bemålade med blomstermotiv. Tre större paneler höjd ca 31-32, fyra mindre delar längd ca 20-25 cm.
Slitage. Krackely. Nagg.
Ur Cleive Hornstrand och hans frus samling, född Grill, därefter i arv.
Delarna ska enligt uppgift komma från Godegård.