Dekor i famille rose-färger av blommor.
5 tallrikar med konturerat brätte, diameter 23 cm.
1 tallrik med konturerat brätte, diameter 22 cm.
1 tallrik med runt brätte, diameter 23 cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg. Sprickor. Glasyrmistor. Ställvis dekorbortfall.