Claesson Koivisto Rune, korg, Cappellini, Italien, prototyp.
Vitlackerat böjträ. Signerad. Bredd 22,5, höjd 22 cm.
Smärre slitage. Träbortfall på undersidan. Smärre färgbortfall.
Claesson Koivisto Runes kontor på Östgötagatan 50, Stockholm.