Claesson Koivisto Rune, stol, "Mono", Offecct, 2007.
Rygg och sits av svartlackerad bok, benställning av svartlackerad metall. Etikettmärkt. Sitthöjd 45, höjd 80 cm.
Visst slitage. Märken. Repor. Ställvis färgbortfall.
Claesson Koivisto Runes kontor på Östgötagatan 50, Stockholm.