Hardwood med inläggningar, rikt skuren dekor av växtlighet, drakar och lyckobringande symboler. Bord diameter ca 95 cm höjd 75 cm (ej tillhörande gruppen), soffa 134x56x107 cm, fåtöljer 67x55x105 cm
Bruksslitage. Repor. Märken. Smärre skador. Fläckar. Ett armstöd löst/skadat
Svensk privatsamling. Inköpt under 1950-70-talen