Hardwood med inläggningar, rikt skuren dekor av växtlighet och drakar samt lyckobringande tecken, bord ca 110x57x74 cm, soffa 134x56x107 cm, fåtöljer 67x55x105 cm
Bruksslitage. Avnött. Dekorbortfall. Fläckar. Märken. Repor. Sprickor.
Svensk privatsamling. Inköpt under 1950-70-talen