Nichlas Winmalm, "Last Exit for the Lost"
Signerad Nichlas Winmalm och daterad 2013 a tergo. Olja på duk, diptyk, 65 x 190 cm
Nichlas Winmalm är född 1973. Han är påtagligt kritikeruppburen och utbildad vid Malmö Art Academy. Han har ställt ut med bland annat Galleri Ping Pong, Galleri Thomas Wallner, Natalia Goldin Gallery, och Galleri Rostrum.