13 motiv monterade i specialram som också fungerar som box till samtliga printar. Olika numrerade i en upplaga av 100. Bilder av Fredrik Wretman, Björn Hedlund, Ake E:son Lindman, Magnus Ester, Marianne Lindberg De Geer, Björn Hedlund, Annelie Milton, Carl Bengtsson, Ulf Rollof, Helene Schmitz, Jan Håfström och Catharina Gotby. Pigment print, bladstorlek 42 x 60. Box 61,5 x 44,2 cm.
Obetydligt ytslitage. Bladen ej undersökta individuellt.
Tom Böttiger Collection.