David Andersen, skål, silver, Norge 1900-talets mitt
Silver 830. Rund på indragen fot, med två hänklar med randdekor. Graverat monogram samt datum på livet. Diameter skål 23,5, bredd med hänklar 27,5, höjd med hänklar 8 cm. Vikt 624 gram.
Märke/buckla. Smärre slitage. Gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.