Tre träfanerade cigarrlådor av samma modell, samtliga stämplade sterling, en stämplad Anaya.
Bredd 24,3 cm, djup 16,5 cm, höjd 3,7 cm.
Bredd 20 cm, djup 10,2 cm, höjd 3,3 cm.
Bredd 14 cm, djup 9,7 cm, höjd 2 cm.
Totalvikt inkl träfanering 1924 g.
Ytliga repor, smärre slitage.