Vilhelm Bjerke-Petersen, Komposition med soluppgång över åker
Signerad v.b.p och daterad -56. Pannå 35 x 27 cm.
Oramad. Mindre färgbortfall. Ytsmuts.
Proveniens
Konstnärens familj. Därefter i arv till nuvarande ägare.
Klubbat pris
11 150
1 011
1 099
Utropspris
12 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (13 bud)
29 sep 20:21
11 150 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
29 sep 20:21
10 650 SEK
29 sep 20:21
10 600 SEK
29 sep 20:21
10 100 SEK
29 sep 20:21
9 900 SEK
25 sep 20:42
9 700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
22 sep 17:24
9 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
20 sep 21:53
7 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
20 sep 19:58
7 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
20 sep 19:18
6 000 SEK
20 sep 18:07
4 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
20 sep 18:06
2 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
20 sep 17:24
1 000 SEK