Josef Albers, "Day + Night IV", ur Day and Night: Homage to the Square
Signerad i blyerts och numrerad 18/20. Färglitografi, 1963. Tryckt och utgiven av Tamarind Lithography Workshop, Inc., Los Angeles. Bildyta 40 x 40 cm.
Ej examinerad ur ram. Färgerna bleknade. Gulnad. Fläckar.