Mapp med en signerad samling illustrerade dikter av René Char samt sex grafiska tryck av Pierre Charbonnier, Wifredo Lam, Joan Miró, Maria Vieira da Silva, Arpad Szenes and Zao Wou-Ki. Utgiven 1974 av Maeght, Paris. Samtliga signerade och numrerade 72/75. Bladstorlek, vardera 34 x 26 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Ställvis gulnad.