Joan Miró, "Album 19, planche 16"
Signerad i blyerts och numrerad 15/75. Färglitografi, 1961. Bladstorlek 48,7 x 64,7 cm (Rives)
Ej ramad. Färgerna blekta. Fläckar. Gulnad. Mindre hanteringsveck. Text a tergo. Spår av tejprester a tergo övre marginalen.
Maeght 259.