Björk, renhorn och läder. Knivblad av stål. En otydligt signerad och daterad -86. En signerad E.D. Längd 23-25 cm.
Smärre sprickor. En knivslida med skador och lagningar, knivslida och kniv ej ursprungligen sammanhörande.
Prästen Jens Thyrie Böggild och grevinnan Polly Charlotte Danneskiold-Samsøe.