Arne Vodder, skrivbord, Sibast, Danmark, 1960-tal.
Fanerat med palisander. En hurts med tre lådor och en hurts med två lådor. Etikettmärkt Sibast Furniture Made in Denmark Danish Furnituremaker's Control. Längd 249, bredd 105, höjd 72 cm.
Ställvis blekt. Repor. Fläckar. Märken. En låskolv saknas. Skruvar för att fixera skivan saknas delvis. Nyckel saknas.