Axel Einar Hjorth, sängbord "Dagmar" för Nordiska Kompaniet 1935
Vitkalkad ek, skiva av glas, märkt med metalletikett, ca 50x36x59 cm
Bruksslitage. Repor. Märken. Fläckar.
I NKs kundliggare märkt Vårutställning