Göran Malmvall, vitrinskåp "KA72", Karl Andersson & Söner, proveniens Sven Lundh
Mahogny, med glasade dörrar och flyttbara hyllplan av glas. Invändigt monterad belysning. Bredd 80, djup 36, höjd 203 cm.
Märken. Repor. Slitage. Ej funktionstestad.
Sven Lundh (1925-2015), Värnamo, grundare av möbelföretaget Källemo 1970.
Därefter genom arv till dottern Karin Lundh.