Forsberg Form, golvur, "Urbild", ed. 152/180, efter 1999.
Betong gjutet av natursand från Bösarp och krossad granit, brickmärkt FORSBERG 152/180. Höjd 195 cm.
Smärre slitage, ej funktionstestad.
Utfört i en limiterad och numrerad upplaga om 180 exemplar.