Signerad Lynge-A a tergo. Utförd 1957. Pannå 54 x 79 cm.
Kontakta specialist
Proveniens
Konstnärens familj. Privatsamling.
Beijers Special vårauktion nr. 32, 1989, jämför studie kat. nr. 57, avbildad s. 34.
Auktionen avslutas
2 dagar 18 timmar
12 000
1 082
1 174
Utropspris
20 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 12 500 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
23 sep 16:45
12 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
22 sep 1:02
9 900 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
21 sep 11:46
9 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
20 sep 19:17
8 000 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor