Tallrikar, ett par, porslin, Frankrike, Sèvres, Louis Philippe.
Tryckt, målad och förgylld dekor med motiv av vilda djur, jakthundar och bladmornament liknande den ur servisen "Ordinaire de Fontainebleau". Märkta "Sevres 1848" samt "Chateau de F. Bleau". Diameter 24 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.