Konande cuppor, balusterformade ben, omvikta fötter. Förgyllda kanter, det ena med slipad dekor vid cuppans slut, bägge benen med luft. En med silverlagning i benet och klockad fot. Höjd 15,5-16,5 cm.
Slitage. Ett glas med silverlagat ben.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.