Praktfat, 2 st, historismus, majolika, Italien, sent 1800-tal.
Ett fat dekorerat med Venus omringad av najader samt en trinot. Ett fat med turkisk-inspirerat motiv av figurscen i ett trädgårdslandskap. Brämen dekorerad med putti. Diameter 46 cm vardera.
Krackelyr. Nagg.
Auktionen avslutas
8 dagar 18 timmar
2 500
227
246
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 700 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor