Likörservis, glas, en karaff och sex glas, Murano, samt kanna,, 1900-tal.
Likörservis med delvis förgylld dekor samt klarglas och grön glasmassa, kannans höjd 13 cm, glasen 12 cm.
Mörkgrön kanna med slipad dekor, bär möjligen senare signatur "Orrefos 1911", höjd 32 cm.
Slitage. Repor.
Proveniens
Inköpt Murano
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.